Адепт московського патріархату і кримінальний авторитет – вся правда про Валерія Дубіля

 


Фанат московського патріархату, один із лідерів партії «Батьківщина», фігурант ряду кримінальних справ, політик з темним минулим та не менш темним теперішнім – все це про одіозного народного депутата Верховної ради України від Чернігівщини Валерія Дубіля.

Валерій Дубіль народився 26 вересня 1973 року у місті Червоноград Львівської області у родині військового. У 1992 році завершив навчання в Прилуцькому медичному училищі, після чого пішов працювати в центральну міську лікарню. Про цей період життя майбутнього нардепа є цікавий розділ на сайті суспільно-політичного інтернет-видання «Єдність». В ньому йдеться про те, що саме в цей час Дубіль став частиною «невеличкого бізнесу». Тобто тут розпочинається його чорний шлях в кримінал:

На початку 90-х Валерій Дубіль працював в пункті прийому металобрухту. Товаришуючи зі    своїм сусідом Сергієм Варнавським, що працював на кримінального авторитета Чебикіна, Дубіль отримав протекцію, яка зіграла значну роль у його подальшій долі. У той час Чебикін активно розвивав бізнес, пов'язаний зі скупкою чорних і кольорових металів. Почавши з міста і околиць, він до 1998 року довів цю справу до таких масштабів, що «європейці» здійснювали контроль за заготівкою металобрухту на території Чернігівської, Київської, Полтавської, Черкаської, Хмельницької, Вінницької, Чернівецької, Миколаївської та частково Дніпропетровської областей. Бригадирами у Чебикіна були жителі Прилук, а Дубіль входив до групи «розчищення ринку від конкурентів і недоброзичливців».

Доволі активно в ЗМІ публікувалась інформація про те, що на початку 90-х років Валерій Дубіль був частиною організованого злочинного угрупування «Європейці», яке отримало свою назву від центрального будинку культури м. Прилуки – «Європа». Більшою мірою, «європейці» займалися розкраданням і збутом кольорових металів в кількох областях. Дубіль в цьому суспільстві займав місце «чистильника», який очищав дорогу від незручних людей.


Цікавим є випадок, пов'язаний із прилуцьким аеропортом. Це один із показових прикладів роботи «європейців» і, зокрема, майбутнього депутата. А допомагав йому в цьому – батько, який працював на тому ж аеродромі.

Дубіль зі своїми підсобниками викопували навіть кабель, який знаходився на відстані 3-4 метри під землею. Окрім металолому в хід пішли і плити з посадкової смуги аеродрому, яким вони виклали двори власних будинків, а також територію центрального ринку міста Прилуки, який також належить угрупуванню Дубіля.

Свою депутатську кар’єру, паралельно з цим ведучи вищезгаданий «бізнес», Валерій Дубіль розпочав у 1998 році. З 1998 до 2002 – депутат Прилуцької міської ради.

У 1999 році тодішній голова ОЗУ «Європейці» Чебикін загинув у ДТП за дивних обставин. Матеріали по цій «пригоді» незабаром зникають, і це стає початком самостійного «зльоту» Валерія, який очолює угрупування. За рік, у 2000-му, він переїжджає до Києва і потрапляє до команди Юлії Тимошенко.

Кримінальний зв’язок із «леді Ю» та прилуцька вотчина стали ключовими в житті Дубіля. Він встиг побувати і в райрадах і навіть стати частиною Парламенту. Від початку політичної кар’єри Валерія Дубіля звинувачують у зв’язках зі злочинним світом, як в минулому, так і в теперішньому. Всі звинувачення, озвучені на даний момент, можуть потягнути на довічне ув'язнення, з урахуванням вбивств і грабежів.

Будучи народним депутатом, Дубіль став фігурантом в гучних справах по «віджиму» заводів, як повідомляють ЗМІ. Такими стали «Чернігівторчермет» і «Київтрактородеталь».

Дубіль також доклав руку й до масштабних фальсифікацій на виборах. У 2019 році навіть колишній Генеральний прокурор Юрій Луценко висловився про підозру в бік Дубіля в фальсифікації результатів виборів. Кількість фігурантів справи досягло 5 тис осіб. На чолі – Валерій Дубіль. Грошова сума, озвучена Луценком, вражає – 80 млн. грн. І це все пішло тільки на підкупи голосів виборців:

Він, звичайно, не позбавлений депутатської недоторканності і може лише з власного бажання прийти на цей допит. Саме він, за наявними в нас доказами – в тому числі аудіо, записаними в законний спосіб Службою безпеки України, – координував і організовував оплату технологів, у тому числі, з Російської Федерації, котрі організовували сітку для виборів, яка фінансувалася з-поза виборчого фонду. Суми фінансування, які були заплановані, вражають: йдеться про сотні і сотні мільйонів.


Тож, як бачимо, «у грі» Валерій Дубіль уже дуже давно – його біографія рясніє різноманітними чорними справами, які тягнуться за ним ще з часів бандитської юності.

Нардеп від «Батьківщини» - людина «набожна». При цьому він відкрито виражає свою симпатію до російської церкви, а вона відповідає йому взаємністю – про ці стосунки відомо доволі давно. Так, наприклад, представники московського патріархату нагородили Валерія Дубіля поважним орденом:

У резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви (Московського патріархату - ред.) Свято-Пантеліймонівському монастирі Феофанії народного депутата України Валерія Дубіля нагороджено орденом 1025-річчя Хрещення Київської Русі. 


І нагороджувати є за що, адже Валерій Дубіль, разом зі своїми поплічниками, активно захищає інтереси російської церкви в Україні та робить все можливе, аби московські служителі якомога довше залишалися при владі та промивали мізки українцям за російськими методичками. А у разі чого і безпосередньо допомагали окупантам, як це уже неодноразово було в багатьох областях. Адже багато служителів московських церков є діючими агентами російських спецслужб.

Більше того – Валерій Дубіль один із тих, хто підписався під скандальним зверненням до Венеціанської комісії і став на захист московської церкви. Мабуть, нікого не дивує той факт, що під час голосування за урядовий законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресором РФ (№8371), який в пресі ознаменували «останнім форпостом москви», він просто  «випарувався».

Разом з цим Валерій Дубіль фігурує в п’яти антикорупційних розслідуваннях:

«Слово і Діло» у журналістському розслідуванні розповіло про те, що кошти інвесторів ЖК «Шевченківський квартал» частково використовуються для будівництва іншого житлового комплексу – елітної новобудови в центрі столиці ЖК Rich House. 14 квартир у цьому комплексі оформлені на родичів та підлеглих Валерія Дубіля.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала кримінальне провадження проти нардепа Валерія Дубіля і депутата Чернігівської облради Олега Авер’янова, повідомляє інтернет видання телеканулу "ZIK".

За інформацією інтернет-видання "Нова влада" у розслідуванні "Анатомія рейдерства. Щоб не віддавати мільйонні борги, Дубіль та Авер’янов відібрали агрохолдинг у головного інвестора?" журналісти повідомили про рейдерське захоплення підприємств ТОВ «Прилуцьке хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Промстройінновація», СТОВ «Богданівське» і ТОВ «Оріон-СКТ», до якого ймовірно причетні народний депутат Валерій Дубіль та депутат Чернігівської обласної ради Олег Авер'янов.

Служба безпеки України оголосила, що викрила сітку підкупу виборців, яка була створена для кандидата Юлії Тимошенко під час передвиборчої агітації на пост Президента України 2019 року. Так, на одному зі слайдів, оприюднених на брифінгу заступника голови СБУ Віктора Кононенко, прямо вказується народний депутат від політичної партії "Батьківщина" - Руслан Богдан, повідомляється у сюжеті "Рибні місця" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом". Ще три організатори схеми, оприлюдненої СБУ, пов’язані із нардепом від “Батьківщини” Валерієм Дубілем.

За інформацією сайту "Наші гроші", 54 народних депутати не задекларували свій бізнес у деклараціях за 2014 рік. Усього йдеться про 100 фірм, із них 52 випадки — бізнес самого депутата, 45 — компанії вказаних у декларації членів його родини (найчастіше дружини або чоловіка), ще два випадки спільного родинного бізнесу. Одна з цих фірм пов’язана із Дубілем В.О.

Хто знає, можливо, через потужну залученість до різноманітних корупційних схем, втіленням яких потребує значного ресурсу у вигляді часу, або ж через постійні служби в московських церквах, Валерій Дубіль не має часу на те, аби виконувати свій основний функціонал – відвідувати засідання Верховної ради: 

Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Валерій Дубіль увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження Валерій Дубіль пропустив 54% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року.

Наведена вище інформація – це лише та, що має офіційні підтвердження у вигляді публікацій, сюжетів та розслідувань. Разом з цим, постать Валерія Дубіля «обросла» купою різноманітних чуток.

Окремої уваги заслуговує «зграя» Валерія Дубіля, яка під його патронатом вже кілька десятиліть розграбовує Прилуччину і перетворила бюджет на джерело власного збагачення. Про активну проукраїнську позицію і патріотизм становлеників Дублія також говорити не доводиться. Яскравий приклад зневаги до загиблих воїнів і своє ставлення до воюючої держави продемонструвала очільниця Прилук одіозна казнокрадка Ольга Попенко. Коли містом на щиті везли загиблого захисника і вся громада вийшла провести в останній путь героя, всі стали на коліна… і лише Ольга Попенко відмовилася вшановувати пам'ять героя, демонстративно сіла в автомобіль і відвернулася від процесії.


Також варта особливої уваги «смотряща» за Прилуками така собі Вікторія Соларєва - депутатка обласної ради від «Батьківщини». Вікторія Соларєва у буквальному сенсі «приросла» до Прилуцької міської ради, жінка не маючи жодної посади в місцевих органах самоврядування, щоденно перебуває в мерії, відвідує всі сесії, наради і навіть проводить їх. «Смотряща» сидить в кабінеті міського голови Прилук і контролює фактично всі процеси. А тепер увага - цікавий факт. Виявляється, Вікторія Соларєва не просто депутатка від партії «Батьківщина», вона ще й кума і бізнес-партнер Валерія Дубіля. Тому і делегована ним як «смотряща».

Дубіль і його команда – це не просто бандити і казнокради, це п’ята колона і агенти Кремля. Настав час робити висновки.

Comments

Popular posts from this blog

Покарання для чиновників, які під час війни барижать гуманітаркою, має бути суворим і неминучим

Регіональний кріслопад: хто наступний?