Регіональний кріслопад: хто наступний?
Експерти схиляються до думки, що найближчим часом перестановки та звільнення чекають на очільників Чернігівщини.
Лише за три місяці 2023 року було звільнено керівників восьми областей: п'ятьох – у січні, ще трьох – буквально два тижні тому. І, як кажуть інсайдери у високих кабінетах, це не останні “кадрові рішення”. На тлі величезних скандалів з гуманітаркою найвірогідніше, що наступними полетять голови на Чернігівщині.
В області не встигає вщухнути один скандал, як розгоряється новий. Найрезонансніший, мабуть, - відсторонення мера Чернігова Владислава Атрошенка. На думку суду, міський очільник є винуватим в корупції, бо надав дружині службову машину для виїзду за кордон, а потім відправив водія у закордонну командировку за бюджетний кошт, аби її повернути. До речі, Атрошенко у березні офіційно розлучився з дружиною, перед тим переписавши на неї чотири земельні ділянки, три машиномісця, чотири квартири, три приватні будинки та чотирнадцять компаній. Йдеться, наприклад, про «Телерадіоагентство «Терра» та аграрну компанію «Сідко Україна» (серед бенефіціарів якої є також ексголова Чернігівської ОДА Валерій Куліч та громадянин Естонії Дмитрій Ейвін).
Чернігівська земля завжди була багата не тільки на ліси, а й на корупціонерів та хабарників. Нагадаємо, що у грудні 2021 року екс-голова Чернігівської РДА Сергій Журман визнав себе винним у корупції. Він отримав 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки через хабар у розмірі 10 тисяч доларів за сприяння у зміні цільового призначення земельної ділянки у Чернігівському районі.Але повернемося до ситуації з гуманітаркою. У квітні-травні минулого року голова Чернігівської облради Олена Дмитренко і на той момент ще заступник голови Чернігівської обласної військової адміністрації Дмитро Іванов радо звітували, як вони допомагають мешканцям громад. Дмитро Іванов з посади вже звільнився, а Олена Дмитренко - й досі голова облради. Втім, питання постають не тільки до них.Тимчасова слідча комісія Верховної Ради виявила прямі порушення законодавства та зафіксувала нецільове використання коштів, продаж гумдопомоги, не співпадіння кількості отриманої та розданої на громади допомоги та низку інших порушень.
"Встановлено факт передачі посадовими особами Чернігівської ОВА 15 вагонів гуманітарної допомоги людині, яка на момент отримання офіційно перебувала за кордоном. В одному з магазинів, який раніше був визначений як склад гуманітарної допомоги, була проведена контрольна закупка, під час якої члени ТСК придбали товари з ознаками гуманітарної допомоги. Крім того, є проблеми з обліком допомоги. Наприклад, ми побачили документи, в яких ОВА була отримувачем однієї кількості гуманітарки, коли реально на громади було видано значно менше. Тож питання: куди поділась різниця? Також ми заслухали свідка, яка розповіла, що на її базі зберігалась гуманітарна допомога з протермінованим строками вживання", – розповів голова Тимчасової слідчої комісії Сергій Козир.
Скандали з гуманітаркою можуть поховати кар’єри багатьох причетних, серед яких є й держпосадовці високого рангу. У владних кабінетах на Чернігівщині зараз дуже неспокійно, і це аж ніяк не сприяє нормальній роботі в області, де накопичилося чимало проблем. Подейкують, що на одному з найближчих засідань облради депутати збираються висловити недовіру голові ЧОР Олені Дмитренко. І це рішення, начебто, навіть готові підтримати її однопартійці. Атмосфера наелектризована, але поки триває затишшя перед бурею, бо усі чекають на вирок суду.Ще у січні 2021 року окремі депутати Чернігівської обласної ради звернулися до суду з позовом, в якому просили визнати протиправним та скасувати рішення Чернігівської обласної ради про обрання голови та заступників Чернігівської обласної ради. Судова тяганина триває вже більше двох років, але є надія, що цей довготривалий процес нарешті буде завершений і українська Феміда незабаром скаже своє вагоме та остаточне слово. Прогнозувати, яке рішення ухвалить суд, складно, але події закручуються не гірше, ніж у захоплюючому юридичному трилері. Тим паче, що за ситуацією уважно слідкує президент.
"Звичайно, зараз основна увага – це питання оборони, це питання зовнішньої політики, це питання війни. Але це не означає, що я не бачу й не чую, що говорять у суспільстві на різних рівнях – як на центральному, так і в регіонах… Суспільство отримає повну інформацію, а держава зробить необхідні потужні кроки. Я хочу, щоб це було зрозуміло: повернення до того, що було колись, до того, як звикли жити різні люди, наближені до державних інституцій, чи ті, хто все життя поклав на гонитву за кріслом... Повернення не буде!" - наголосив Президент України Володимир Зеленський.
Comments
Post a Comment